• rozwiń
  • WIG20 2145.76 -0.66%
  • WIG30 2427.97 -0.62%
  • WIG 56557.09 -0.59%
  • sWIG80 11445.64 -0.01%
  • mWIG40 3597.39 -0.88%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:04

Dostosuj

Gospodarka USA nadal w złej formie

Podczas otwarcia dorocznej konferencji amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) jej szef Ben S. Bernanke uchylił się od skomentowania sytuacji w gospodarce i polityki w sprawie stóp procentowych.

- Szczęśliwie mamy temat, którego nigdy nie wyczerpiemy - powiedział Bernanke podczas wstępnego wystąpienia na konferencji, której tematem w tym roku jest utrzymanie stabilności w zmieniającym się systemie finansowym. Z kolei Prezes Fed z Kansas City Thomas Hoenig powiedział zaś zebranym: "Poradzimy sobie z tym kryzysem".

Stopa nadal na poziomie 2 proc.

Amerykańska Rezerwa Federalna na swoim posiedzeniu 5 sierpnia utrzymała benchmarkową stopę procentową bez zmian, na poziomie 2,0 proc.

W ocenie podano wówczas, że niestabilność na rynkach finansowych, największe od ponad 25 lat załamanie na amerykańskim rynku nieruchomości i bardzo wysokie ceny energii wpłyną na przyhamowanie wzrostu gospodarczego.

Główny cel: stabilizacja rynków

Bernanke ostatni raz skomentował sytuację gospodarczą USA miesiąc temu, występując przed senacką komisją.

- Amerykańska gospodarka stoi przed wieloma trudnymi problemami. Zagrożony jest zarówno wzrost gospodarczy jak i stabilność cen. Kluczowym zadaniem będzie dalsza stabilizacja rynków finansowych – powiedział wówczas.

Fed (Federal Reserve), pełniący rolę banku centralnego USA to prywatny system zarządzania drukiem i dystrybucją dolara amerykańskiego oraz powiernika państwowych rezerw złota i walut.

kap/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane