• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

"Gospodarka dochodzi do siebie po załamaniu"

"Gospodarka dochodzi do siebie po załamaniu"
Foto: TVN24 Foto: Szef Fed Ben Bernanke

Wydaje się, że gospodarka światowa dochodzi do siebie po głębokim załamaniu, ale odnowa prawdopodobnie długo potrwa, a czynniki ryzyka utrzymują się nadal - oświadczył w piątek prezes banku centralnego Stanów Zjednoczonych Federal Reserve (Fed) Ben Bernanke.

- Po znacznej redukcji w ciągu ubiegłego roku działalność gospodarcza wydaje się stabilizować, a perspektywy powrotu wzrostu w bliskiej przyszłości wydają się dobre - ocenia Bernanke w przemówieniu, które wygłosi na piątkowej corocznej konferencji Fed w Jackson Hole w stanie Wyoming.

Po znacznej redukcji w ciągu ubiegłego roku działalność gospodarcza wydaje się stabilizować, a perspektywy powrotu wzrostu w bliskiej przyszłości wydają się dobre.

szef Fed Ben Bernanke

W organizowanej przez rejonowy oddział Fed w Kansas City imprezie uczestniczą przedstawiciele zarządów światowych banków centralnych i renomowani eksperci ekonomiczni.

Trudne wyzwania

- Choć uniknęliśmy najgorszego, wciąż stoją przed nami trudne wyzwania - podkreślił szef banku centralnego USA, dodając, iż "na początku odnowa będzie prawdopodobnie względnie powolna, a bezrobocie jedynie stopniowo będzie schodzić z wysokiego pułapu".

Zdaniem Bernankego, "pozostają krytyczne wyzwania" ze strony globalnych rynków finansowych, od dwóch lat zmagających się z kryzysem. Sytuację dodatkowo pogarsza utrudniony dostęp firm i gospodarstw domowych do kredytów.

Kryzys uwypuklił konieczność rychłego naprawienia strukturalnych słabości systemu finansowego, zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie odpowiedniego ustawodawstwa państwowego i jego egzekwowanie - wskazał prezes Fed.

jak//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane