• rozwiń

Gorszy kawałek drogi

Gorszy kawałek drogi

Jerzy Polaczek umieścił drogę ekspresową S-7 Gdańsk – Rabka na liście projektów priorytetowych. Ale nie całą. Na odcinek z Jędrzejowa do Krakowa może zabraknąć pieniędzy - pisze "Dziennik Polski".

Minister transportu zapowiedział w czwartek przyspieszenie budowy drogi ekspresowej S-7 od granic województwa świętokrzyskiego do Krakowa. Ale małopolski odcinek drogi umieściło na liście inwestycji, które mają być realizowane "w miarę dostępności środków finansowych".

Marek Nawara, marszałek województwa małopolskiego potwierdza, że groźba braku pieniędzy na budowę drogi ekspresowej z Jędrzejowa do Krakowa jest realna. Mimo to jest optymistą. - Trzeba pamiętać, że jeszcze niedawno tej drogi w ogóle nie uwzględniano w planach do 2015 roku przygotowanych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad. Deklarację ministra, że droga będzie budowana, jeśli znajdą się pieniądze, traktuję jako pół kroku w dobrym kierunku. Teraz trzeba zrobić drugie pół kroku, by sprawę załatwić – zaznacza.

Nawara dodaje, że nie wyobraża sobie, by Komisja Europejska zgodziła się na finansowanie z unijnych dotacji budowy drogi S-7, której kawałka będzie brakować. I w tym upatruje największych szans na to, że pieniądze będą musiały się znaleźć. - Cały czas liczymy na to, że – zgodnie z zapowiedziami – będą pieniądze na przygotowanie inwestycji, czyli opracowania dokumentacji oraz wykupy gruntów, a gdy wszystko będzie gotowe znajdą się także środki na samą budowę – mówi Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału GDDKiA.

Jej zdaniem, skoro na północ od Małopolski droga S-7 będzie gotowa na Euro 2012, to logiczne wydaje się, by do tego czasu powstał także małopolski odcinek tej drogi. Magdalena Chacaga nie kryje, że – oprócz pieniędzy - konieczne są także zmiany w przepisach, które umożliwiłyby skrócenie czasu przygotowania do samej budowy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane