• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

GoPro zakręci giełdą? Inwestorzy oczekują zysków

GoPro zakręci giełdą? Inwestorzy oczekują zysków
Foto: gopro.com Foto: Camera Hero3 także stała się przebojem na rynku

Firma GoPro, producent ukochanych przez miłośników sportów ekstremalnych, małych kamer wideo idzie na giełdę. Są już plany dotyczące pierwszej wielomiliardowej oferty publicznej (IPO), a tym samym dopuszczenia akcji do obrotu - pisze "Financial Times". Jak mówi osoba zaangażowana w proces, oczekuje się, że firma zyska w ten sposób od 300 do 500 mln dolarów.

W sprawie IPO głównymi doradcami są JP Morgna, Citigroup i Barclays. Jednak odmówiły one komentarza do informacji o debiucie GoPro.

Kanadyjska firma skorzysta z przepisów, które pozwalają przedsiębiorcom złożyć dokumenty finansowe do amerykańskiej komisji papierów wartościowych w tajemnicy. Zasada ta jest powszechnie wykorzystywana przez wiele firm.

Szybki wzrost

W ciągu ostatnich kilku lat GoPro zdobyło rynek kamer (model Hero) używanych do filmowania sportów ekstremalnych. Takie kamery miał ze sobą m. in. Felix Baumgartner podczas skok z kosmosu. Pomimo rosnącej konkurencji GoPro sprzedał już ponad 4 mln podobnych urządzeń, co czyni go liderem w segmencie.

GoPro przetestuje apetyty inwestorów, ale już teraz widać duże oczekiwania. Wartość firmy została oszacowana na 2,25 mld dolarów, co sugeruje, że inwestorzy oczekują dużego wzrostu.

W krótkim komunikacie GoPro podała, że o dalszych planach dotyczących IPO będzie informować już po zakończaniu procesu rejestracji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane