• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Google wprowadził zakaz Windowsa

Google wprowadził zakaz Windowsa
Foto: TVN24 Foto: Google wypowiada wojnę Microsoft

Google rezygnuje z systemu Windows. Jak pisze "Financial Times", pracownicy internetowego giganta na całym świecie mają zakaz korzystania w pracy z systemu Microsoftu. Chodzi podobno o względy bezpieczeństwa.

"Financial Times" cytuje pracowników Google, którzy twierdzą, że rezygnacja z używania Windowsa jest podyktowana obawami o możliwość kolejnych ataków hakerskich na firmę. Wpływ na decyzje mogły mieć grudniowe ataki na Google, po których firma postanowiła wycofać się z Chin.

Obecnie nowo przyjmowani pracownicy Google'a mogą teraz wybrać pracę na komputerach Apple z systemem Mac OS lub na PC-tach z systemem Linux. W wyjątkowych przypadkach szef oddziału może zezwolić na instalację Windowsa na laptopach pracowników, ale nie ma mowy o używaniu ich na firmowych komputerach stacjonarnych. Google nie udziela komentarzy w tej sprawie.

Google vs Microsoft

Jak zauważają eksperci, decyzja Google to cios dla Microsoftu nie tylko ze względu na stratę ok. 10 tys. klientów (tyle osób zatrudnia Google na całym świecie), ale ze względów prestiżowych. Bardziej istotny jest fakt, że do tej pory koncern z Redmond promował swój system operacyjny jak narzędzie dla profesjonalistów, które świetnie sprawdza się w firmach. Teraz ten wizerunek może ucierpieć. Google udowadnia, że dużo przedsiębiorstwo może obejść się bez produktów Microsoftu.

Analitycy wskazuję też na fakt, że zakaz korzystania z Windows to próba podkopania pozycji Microsoftu przed zbliżającą się premierą systemu operacyjnego Google'a Chrome OS.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane