• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Google walczy o prym

Google walczy 
 o prym
Foto: google.com Foto: Nowe narzędzia zalewają Internet

Nowy Google Chrome dla systemu Mac OS i Linuxa, nowe dodatki do tejże przeglądarki, rozszerzone funkcje wyszukiwania, komunikatory. Google robi wszystko, by utrzymać pozycję hegemona w dziedzinie wyszukiwania i wygryźć Microsoft z biznesu.

Najnowsza wieść z Mountain View poprawiła humory użytkownikom maków i Linuxa. Otrzymali wyszukiwarkę Chrome. W produkcie Google pokłada wielkie nadzieje. Szczególnie, że ma ona już 40 milionów użytkowników, a liczba ta rośnie.

- Od premiery przeglądarki Google Chrome przebył długą drogę. Wprowadziliśmy znacznie więcej ulepszeń wspomagających szybkość i stabilność, a Chrome z każdym dniem jest coraz lepszym produktem – powiedział Anders Sandholm, Product Manager Google Chrome.

Po czym dodaje: - Dzisiejsza premiera to kolejny duży krok: chcieliśmy, aby większa liczba użytkowników miała dostęp do Google Chrome i odczuła nową jakość korzystania z internetu.

Dodatki, gorące tematy, gogle...

To jednak nie jedyne rewelacje od Google Inc. Niedawno do testów deweloperskich udostępniono system operacyjny Google Chrome OS. Zaraz potem dodano narzędzie Google, nową testową (dostępną w Google Labs) aplikację do wyszukiwania wizualnego.

- Odnajduje ona treści online za pomocą obrazów, a nie słów, przeznaczona do urządzeń z systemem Android - podaje Google. Gdy użytkownik robi zdjęcie aparatem w telefonie, Google próbuje rozpoznać fotografowany obiekt i zwrócić powiązane z nim wyniki wyszukiwania.

Z kolei we środę zaprezentowano tzw. Extensions - dodatki do Chrome'a na wzór plug-in'ów obecnych od dawna w Firefox.

W fazie testów jest też m.in. nowa forma komunikatora społecznościowego Waves czy Trends, pokazująca co w internecie (na razie głównie w USA) jest najpopularniejsze.

Nowinki wymieniać by długo. Część z nich zapewne nigdy nie wyjdzie z fazy testów. Ale inne staną się przebojem na miarę choćby Gmaila.

sm/iga/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane