• rozwiń
  • WIG20 2121.07 +0.72%
  • WIG30 2425.00 +0.66%
  • WIG 56422.97 +0.54%
  • sWIG80 11600.27 -0.32%
  • mWIG40 3773.21 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:11

Dostosuj

Google stawia na Polskę

Google stawia na Polskę
Foto: TVN24.pl Foto: Google chce wzmocnić swoją pozycję w Polsce

Właściciel największej na świecie wyszukiwarki internetowej Google zamierza powiększyć swoje placówki w Polsce. Chodzi o Kraków, Wrocław i Warszawę.

- Polska to jeden z największych krajów w Europie, tu można rozwijać nasze produkty - mówi "Parkietowi" Artur Waliszewski, szef Google Polska. Firma nie ujawnia danych dotyczących swojego udziału w rynku reklamy zamieszczanej na stronach wyszukiwarek, ale może on wynosić nawet 86 proc.

Ulokowane w Polsce centra Google - inżynierskie w Krakowie i operacyjno-innowacyjne we Wrocławiu, związane są nie tylko z działalnością w naszym kraju. Ten drugi ośrodek staje się kluczowym punktem na europejskiej i światowej mapie Google.

Firma che zwiększyć zatrudnienie. Obecnie poszukuje nawet 300 inżynierów, ale także osoby znające języki krajów ościennych. Silna placówka w naszym kraju ma pomóc Google w ekspansji na Południe i Wschód.

Pozycja Google jest u nas tak silna, jak w żadnym innym państwie Europy Środkowej. Dzieje się tak dlatego, że w polskiej wersji językowej udostępnione są już prawie wszystkie sztandarowe produkty. A ruszyć mają kolejne. Do oferty obejmującej Google Aplikacje, Google Earth czy YouTube włączone zostaną być może także mapy satelitarne.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane