• rozwiń

Google pomoże ci rozkręcić biznes

Google pomoże ci rozkręcić biznes
Foto: TVN24.pl Foto: Rusza Google Ventures

Google uruchamia fundusz typu venture capital. Za jego pośrednictwem internetowy gigant chce pomagać małym, obiecującym przedsiębiorstwom z całego świata wypłynąć na szerokie wody.

Google Ventures ma wspierać inicjatywy z zakresu internetu, oprogramowania, czystych technologii, biotechnologii i ochrony zdrowia. Jak jednak podkreślają twórcy funduszu, nie wykluczają także działania w innych obszarach.

Co ważne, Google Ventures nie będzie wymagać żadnych dodatkowych umów z partnerami i nie będzie wymagał od nich korzystania z aplikacji Google.

- Chcemy wykorzystać nasze zasoby, w celu wspierania innowacji. Sądzimy, że możemy znaleźć młode firmy z naprawdę ogromnym potencjałem i pomóc im go rozwinąć - napisali na korporacyjnym blogu Rich Minter i Bill Maris, szefowie Google Ventures.

100 mln dol. w rok

Jak do tej pory Google nie zdradził jeszcze, jakimi funduszami będzie dysponował nowy projekt, ale Wall Street Journal pisze o kwotach rzędu 100 mln dolarów do wydania w ciągu 12 miesięcy.

W skład Google Ventures weszli przedsiębiorcy i inwestorzy, którzy będą pracowali razem z obecną załogą Google'a.

Aby aplikować do GV należy wysłać na adres ventures@google.commail z opisem lub prezentacją swojego projektu (maksymalnie 20 slajdów lub 3 strony biznesplanu).

bgr/ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane