• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Google otworzy w Polsce nowoczesne centrum dla startupów

Google otworzy w Polsce nowoczesne centrum dla startupów
Foto: Google Foto: Google Campus Warszawa to inicjatywa Google w ramach programu innowacyjności 
i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej

Eric Schmidt, dyrektor wykonawczy Google spotkał się we wtorek z premierem Donaldem Tuskiem. Rozmowa dotyczyła uruchomienia w Warszawie Google Campus, nowoczesnego ośrodka dla startupów technologicznych. Warszawski Campus zostanie otwarty w pierwszej połowie 2015 r. i będzie trzecim takim ośrodkiem na świecie, po Londynie i Tel Avivie.

Campus Warszawa to jedno z działań Google w ramach ogłoszonego dzisiaj programu wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Rozwój innowacyjności

- Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce - powiedział Eric Schmidt, prezes Google.

Google Campus to ośrodek, w którym można wynająć przestrzeń do pracy. Przedsiębiorcy zdobywają tam wiedzę i budują swoje firmy. Korzystają przy tym z pomocy mentorów, doświadczonych przedsiębiorców oraz pracowników Google. Odbywają się tam również różnego rodzaju warsztaty, kursy i szkolenia.

Na razie nie wiadomo ile będzie kosztowało wynajęcia biurka w warszawskim Google Campus oraz gdzie ośrodek będzie zlokalizowany. Google poinformował, że wkrótce ogłosi więcej szczegółów.

W styczniu 2013 r. Google uruchomił w Krakowie program Google for Entreprenurs.  W kwietniu br. Google nawiązał również współpracę  
z Uniwersytetem Warszawskim, który dzięki grantowi w wysokości 1 mln doalrów uruchomił Digital Economy Lab, interdyscyplinarny ośrodek badawczy zajmujący się badaniami nad gospodarką cyfrową i budowaniem nowoczesnych kompetencji cyfrowych Polaków.

New Europe 100

Dzisiaj firma Google ogłosiła również, wraz z Res Publiką oraz Funduszem Wyszehradzkim  
i dziennikiem Financial Times, kampanię New Europe 100 Challengers, która ma na celu wyłonienie setki inspirujących innowatorów, którzy zmieniają oblicze Europy Środkowo-Wschodniej.

Eric Schmidt odwiedził Polskę w związku z obchodami 25-lecia wolnej Polski. Była to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Google jest obecne w Polsce od 2006 r. Obecnie posiada w Polsce 3 biura, w których zatrudnia niemal 500 osób. Biuro w Warszawie zatrudnia pracowników zajmujących się przede wszystkim sprzedażą usług, marketingiem czy komunikacją, jak również inżynierów centrum badawczo-rozwojowego. Biuro we Wrocławiu jest jednym z największych biur wsparcia i obsługi klienta  
na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Biuro w Krakowie zatrudnia blisko 200 inżynierów, współuczestniczących w globalnych projektach technologicznych.

Były prezes

Eric Schmidt dołączył do Google'a w 2001 roku. Jako dyrektor wykonawczy jest odpowiedzialny za zewnętrzną politykę Google'a - nawiązywanie współpracy i szerokich kontaktów biznesowych, współpracę z instytucjami państwowymi oraz innowacyjność w zakresie technologii.

W latach 2001-2011 Eric Schmidt był prezesem zarządu Google'a i wraz z założycielami, Sergeyem Brinem i Larrym Page’em, nadzorował strategię technologiczną i biznesową firmy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane