• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Google odwołał wycieczkę do Disneylandu

Google odwołał wycieczkę do Disneylandu
Foto: sxc.hu Foto: Disneyland nie dla pracowników Google'a

Dopieszczony pracownik, to dobry pracownik - z takiego założenia wychodził do tej pory Google. Kryzys gospodarczy zmusił jednak internetowego giganta do zmiany polityki. Coroczna wycieczka do kalifornijskiego Disneylandu dla pracowników firmy została właśnie odwołana.

Decyzja o odwołaniu wyjazdu zaskoczyła obserwatorów branży. Wielu sugeruje, że Google może wkrótce stracić swoją czwartą pozycję na liście najlepszych pracodawców magazynu "Fortune".

Wyjazdy motywacyjne i basen

Do tej pory koncern słynął ze swojej wyjątkowej polityki wobec pracowników. W siedzibie głównej firmy w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej znajduje się nie tylko kilka restauracji, ale także sauna i basen. Tradycją były też wyjazdy motywacyjne dla zatrudnionych.

Ostatnio firma odczuła jednak skutki globalnego kryzysu gospodarczego i musiał zwolnić 200 osób z działu marketingu. Jak oceniają eksperci, w obliczu cięć zatrudnienia, firmowa wycieczka do Disneylandu byłaby źle odebrana.

Mówi się jednak, że Google będzie chciał zrekompensować swoim pracownikom rozczarowanie wysyłając ich na któtsze wyjazdy.

bgr//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane