• rozwiń

Google kupuje Nest Labs za 3,2 mld dolarów

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Za 3,2 mld dolarów Google kupiło Nest Labs, firmę założoną przez współtwórcę iPoda. Nest Labs to twórca termostatów i czujników dymu.

Nest Labs to producent czujników czadu i termostatów. Nie są to jednak zwykłe urządzenia. Wyróżniają się nie tylko designem, ale także technologią. Właśnie nowoczesne rozwiązania technologiczne zainteresowały Google. Twórcy jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych w ramach transakcji przejęli także ponad sto już zatwierdzonych patentów i 200 kolejnych, które czekają na zatwierdzenie.

Inteligentne czujniki

Nest Labs produkuje termostaty zdolne do uczenia się zachowań jego użytkowników i dostosowujący się do ich rytmu pracy. Czujniki potrafią np. dostosowywać temperaturę, wilgotność w pomieszczeniu do aktywności użytkowników. 

Kaliforniska firma Nest Labs została założona przez dwóch byłych dyrektorów Apple. Co ciekawe, firma nadal będzie zarządzana przez współtwórców iPoda. - Tony Fadell i Matt Rogers zbudowali ogromny zespół. Z radością witamy ich w rodzinie Google - powiedział Larry Page, dyrektor wykonawczy Google.   

Największą transakcja Google w historii było do tej pory nabycie telefonu komórkowego firmy Motorola Mobility za 12,5 mld dolarów w sierpniu 2011 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane