• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Google

Google kupił SlickLogin. Fale dźwiękowe pomogą w identyfikacji użytkownika

Google usprawnia dwustopniową weryfikację użytkowników Odtwórz: Google usprawnia dwustopniową weryfikację użytkowników
Foto: Meneame comunicacions/ CC by SA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Google usprawnia dwustopniową weryfikację użytkowników | Video: Google usprawnia dwustopniową weryfikację użytkowników

Google kupił izraelskiego technologicznego start-upa SlickLogin, który opracował narzędzie pozwalające stronom internetowym identyfikować użytkowników przy użyciu fal dźwiękowych.

Jak to działa? Wygenerowany przez specjalne oprogramowanie dźwięk dochodzący z głośników komputerowych jest pobierany przez aplikację zainstalowaną na smartfonie użytkownika.

Aplikacja analizuje dźwięk i wysyła sygnał powrotny w celu potwierdzenia tożsamości. Technologia może być stosowana jako zamiennik hasła lub jako dodatkowe zabezpieczenie.

Wspólna drużyna

SlickLogin potwierdza transakcję na swojej stronie internetowej, nie podaje jednak żadnych szczegółów.

"Ogłaszamy dziś, że drużyna SlickLogin dołączyła do Google, które dzieli nasze przekonania, że logowanie powinno być łatwe a nie frustrujące. Google był pierwszą firmą, która zaoferowała weryfikację dwuetapową dla wszystkich, za darmo. Pracujemy nad kilkoma świetnymi pomysłami, która sprawią, że internet będzie bezpieczniejszy dla wszystkich" - napisała firma w oświadczeniu.

Coraz więcej firm, szczególnie w sektorze finansowym decyduje się na dwuetapową weryfikację użytkowników. W niektórych przypadkach, w szczególności płatnościach mobilnych, firmy wysyłają do użytkowników jednorazowy PIN na telefon komórkowy. Sprawdzana jest też tożsamość użytkownika.

Analitycy twierdzą, że ten trend stanie się jeszcze bardziej powszechny.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane