• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Google kupił firmę produkującą robo-zwierzęta

Google kupił firmę produkującą robo-zwierzęta
Foto: DARPA/ DARPA Foto: Robo-gepard od Boston Dynamics pobiegł 29 km/h

Google kupił firmę Boston Dynamics - producenta futurystycznych, samobieżnych robotów, których konstrukcja wzorowana jest na budowie zwierząt. Boston Dynamics ściśle współpracuje z armię USA.

Boston Dynamics jest już ósmą firmą zajmująca się konstrukcją robotów, którą Google przejął w tym roku.

Kosztów transakcji nie ujawniono. Analitycy wskazują jednak, że to kolejny sygnał wzrostu zainteresowania robotyką ze strony firm internetowych. Kilka dni temu Amazon ogłosił plany wykorzystania dronów do dostaw oferowanych przez siebie produktów.

Szefem Boston Dynamics jest Andy Rubin - w przeszłości odpowiedzialny m.in. za rozwój Androida - obecnie najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego na urządzeniach mobilnych.

Robo-zwierzęta

Boston Dynamics w 1992 r. założyła grupa byłych wykładowców słynnego Massachusetts Institute of Technology. Firma nie sprzedaje swoich produktów na masowy rynek, ale ściśle współpracuje m.in. z armią USA, a konkretnie z odpowiedzialną za rozwój futurystycznych technologii obronnych agencją DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency).

To właśnie DARPA finansuje najbardziej zaawansowane projekt Boston Dynamics, takie jak Cheetah (Gepard), BigDog (Duży Pies), czy WildCat (DzikiKot). Wszystkie one to kroczące lub biegające roboty przypominające mechaniczne zwierzęta. Wojsko ma nadzieje, że w przyszłości będą one w stanie transportować broń i ekwipunek piechoty w trudnym terenie, gdzie pojazdy na kołach, czy gąsienicach nie dałyby sobie rady. Dodatkowo robot Boston Dynamics mają być wyposażone w sztuczną inteligencję, dzięki czemu mają przemieszczać się praktycznie bez wspomaganie ze strony człowieka.

Google już zapowiedział, że nie przerwie współpracy z DARPA i będzie kontynuował wszystkie projekty.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane