• rozwiń
  • WIG20 2349.97 -0.08%
  • WIG30 2704.76 -0.01%
  • WIG 60778.56 -0.02%
  • sWIG80 12027.79 -0.07%
  • mWIG40 4263.58 -0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:28

Dostosuj

Google inwestuje w hologramy? To początek rewolucji

Google inwestuje w Magic Leap Odtwórz: Google inwestuje w Magic Leap
Foto: magicleap.com | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Google inwestuje w Magic Leap | Video: Google inwestuje w Magic Leap

Google inwestuje w Magic Leap. Chodzi o 542 mln dolarów, które mają być przeznaczone na "przyspieszenie rozwoju produktów, narzędzie programowych i systemu mobilnego". Co ważne, Google nie jest jedynym inwestorem. Czy to początek rewolucji, o której będziemy mówić przez najbliższe lata?

Cały projekt owiany jest ogromną tajemnicą. Producent informuje jedynie o rozwoju platformy biomimetycznej i technice wirtualnej rzeczywistości, która sprawi, że ekrany dotykowe staną się przeżytkiem.

Jak informuje Magic Leap, w finansowaniu udział biorą oprócz Google też Qualcomm Incorporated, Qualcomm Ventures, Legendary Entertainment, KKR, Vulcan Capital, Kleiner Perkins Caufield & Byers, Andreessen Horowitz i inni inwestorzy.

Zmiany kadrowe

Inwestorzy wprowadzą też do władz Magic Leap swoich ludzi. Ze strony Google będzie to Sundar Pichai wiceprezes Google ds. Androida i Chrome. Do rady dyrektorów dołączą też Paul Jacobs prezes Qualcomm Incorporated i Don Harrison, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w Google.

- Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni, że tak niezwykła grupa inwestorów chce pomóc wzmocnić naszą wizję i produkty - powiedział cytowany w komunikacie Rony Abovitz, prezes i założyciem Magic Leap. - Magic Leap wykracza poza powszechne postrzeganie komputerów, sięgając do wirtualnej rzeczywistości - pokreślił.

- Wypatrujemy kolejnego etapu rozwoju Magic Leap i tego, jak będzie kształtować przyszłość - ocenił Sundar Pichai.

O co toczy się gra?

W komunikacie nie podano, co konkretnie ma być celem inwestycji. Być może chodzi o rozwój technologii, która miałaby zastąpić tradycyjne wyświetlacze w smartfonach. Do tej pory bowiem firma pojawiał się w kontekście specjalnej platformy - czegoś w rodzaju interfejsu wirtualnej rzeczywistości - która mogłaby zastąpić tradycyjne wyświetlacze.

Próbkę tej wirtualnej rzeczywistości Magic Leap prezentuje na swojej stronie internetowej. Na animacjach widać trójwymiarowe figurki zwierząt pojawiające się w powietrzu. Wygląda to na coś więcej niż holografia. W mediach pojawiają się wypowiedzi jednego z inwestorów, który miał powiedzieć, że "ta kategoria interfejsów rozszerza" to co widzimy. Na razie wiele więcej nie wiadomo.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane