• rozwiń
  • WIG20 2190.75 -1.22%
  • WIG30 2491.52 -1.14%
  • WIG 57915.58 -1.04%
  • sWIG80 11577.83 -0.16%
  • mWIG40 3785.25 -0.93%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:12

Dostosuj

Google i Universal odpalą serwis z teledyskami

Google i Universal odpalą serwis 
z teledyskami
Foto: Archiwum TVN24 Foto: Nowy projekt Google i Universal

Na muzycznej mapie internetu pojawi się nowy potężny gracz. Google i największy na świecie koncern płytowy Universal rozpoczęły pracę nad wspólnym serwisem Vevo.com. Ma to być portal, gdzie w wysokiej jakości udostępniane będą teledyski artystów ze stajni Universalu.

Vevo ma pracować silniku opartym na należącym do Google'a serwisie YouTube. Na początku na stronie dostępne będą materiały dostarczone wyłącznie przez Universal (m.in. teledyski U2, 50 Centa czy The Killers), jednak dyrektor generalny wytwórni już podjął negocjacje z pozostałymi "wielkimi" świata muzycznego.

Umowa między Googlem a Universalem zakłada, że materiały, które trafią na nowy serwis, dostępne będą w tym samym czasie na kanale Vevo na YouTube'ie. Vevo będzie zatem pierwszym rozszerzeniem serwisu YouTube, jednak Eric Schmidt (dyrektor generalny Google) ma nadzieję, że w przyszłości będzie ich znacznie więcej.

W Vevo będzie można znaleźć nie tylko teledyski, ale także np. kupić bilety na koncerty gwiazd.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie ruszy nowy serwis, ale jego twórcy mają nadzieje, że jego uruchomienie pozwoli zwiększy zyski ze sprzedaży muzyki online.

bgr//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane