• rozwiń

Google da ci muzykę w chmurze

Google da ci muzykę w chmurze
Foto: google Foto: Google Music wkrótce ruszy

Google pokazał, jak będzie wyglądała jego nowa usługa Google Music. Jej pierwsze beta testy już wystartowały. Usługa umożliwia na umieszczenie całego naszego muzycznego zbioru na zdalnym serwerze, w tzw. chmurze. Dzięki temu możemy słuchać naszych piosenek z każdego komputera, czy innego urządzenia podłączonego do internetu.

Oficjalnie wersja beta Google Music została zaprezentowana dziś na konferencji Google I/O w San Francisco. Testy usługi już ruszyły. Są bezpłatne, ale niestety mogą z nich skorzystać na razie jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Google Music pozwala na przesłanie naszej kolekcji piosenek na serwer Google, dzięki czemu możemy ich słuchać, katalogować i tworzyć z nich listy odtwarzania na dowolnym urządzeniu podłączonym do sieci - komputerze, smartfonie, czy tablecie z systemem Android.

Ostra konkurencja

Piosenki są przesyłane z serwera Google'a na bieżąco do urządzeń na żądanie użytkownika przez internet. Aby zapobiec sytuacji w której nie można odtwarzać utworów z powodu braku łączności z siecią, użytkownik może wybrać pliki, które będą przechowywane także fizycznie w pamięci urządzenia. Oprócz tego ostatnio odgrywane utwory będą automatycznie przechowywane w pamięci tymczasowej.

Platforma Google'a ma być konkurencją dla otwartego niedawno, działającego na podobnej zasadzie serwisu Amazona - Cloud Drive, a także dla powstającego serwisu Apple, który ma udostępniać możliwości iTunes w chmurze.

bgr/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane