• rozwiń

Google chce poprawić wizerunek? Wyłoży 100 mln dolarów na start-upy

Google chce poprawić wizerunek? Wyłoży 100 mln dolarów na start-upy
Foto: Flickr (CC BY 2.0)/ Shawn Collins Foto: Google podaje dłoń najlepszym europejskim firmom z branży IT

Firma poinformowała o uruchomieniu w Europie funduszu z budżetem 100 mln dolarów, aby inwestować w obiecujące europejskie start-upy. - Fundusz będzie wpierał najlepsze pomysły z najlepszych firm technologicznych w Europie. Wierzymy, że mają one ogromny potencjał - napisał Bill Maris, który nadzoruje projekt.

Fundusz inwestycyjny Google Ventures powstał w 2009 r. Zainwestował dotychczas w 250 amerykańskich start-upów m.in. Uber, firmę która stworzyła aplikację do zamawiania taksówek przez internet lub SMS. Google dofinansował też Nest, firmę produkującą termostaty, która ostatecznie została przejęta przez koncern z Mountain View za 3,2 mld dolarów.

Jest potencjał

Teraz Google postanowił wspomóc europejskie firmy z branży IT i przeznaczy na ten cel 100 mln dolarów. - Zauważyliśmy firmy, które powstają w Londynie, Paryżu, Berlinie, Skandynawii, takie jak SoundCloud, Spotify, Supercell i wiele innych - napisał Maris na blogu. - Wierzymy, że europejska scena start-upów ma ogromny potencjał - dodał.

Pomoc Google'a, oprócz pieniędzy, obejmuje wsparcie m.in. w marketingu, rekrutacji, projektowaniu i zarządzaniu. Koncern nie poinformował jeszcze jakie firmy mogą liczyć na dofinansowanie w Europie.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane