• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Google chce nam dać portmonetkę

Google chce nam dać portmonetkę
Foto: google Foto: Nexyx S stanie się pierwszym telefonem-portmonetką?

Google współpracuje z Mastercardem oraz Citigroup przy tworzeniu systemu płatności za pomocą telefonów komórkowych - donosi "Wall Street Journal". Dzięki tej usłudze telefony z systemem Android zamieniłyby się w elektroniczne portmonetki, a Google zyskałby nowe narzędzie do zarabiania na reklamach.

Jako pierwszy taką umiejętność miałby zyskać sprzedawany pod marką Google telefon Nexus S, ale w kolejnych miesiącach miałaby pojawiać się ona także w innych urządzeniach. Zainteresowanie miała wyrazić firma RIM - producent smartfonów Blackberry. To, czy w grę wchodżą także iPhony firmy Apple pozostaje w sferze spekulacji.

System płatności NFC (Near Field Communication) polega na komunikacji między telefonem a terminalem płatniczym - podobnie jak ma to miejsce przy znanych już i na naszym rynku płatnościach kartą zbliżeniową. Rynek takich płatności jest uważany za bardzo rozwojowy, zainteresowanie nim wykazywały m.in. należący do eBaya PayPal, czy operatorzy komórkowi.

Współpraca z Google może dać partnerom wyjątkowe możliwości: informacje zgromadzone dotąd przez potentata na rynku wyszukiwarek i reklamy internetowej. Dzięki temu możliwa byłoby precyzyjne profilowanie klienta i na przykład wysłanie na telefon komórkowy wierualnego bonu zniżkowego do sklepu, koło którego użytkownik telefonu właśnie przechodzi.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane