• rozwiń

Goldman Sachs zarobił krocie

Bankowy gigant Goldman Sachs wypracował w ostatnim kwartale 2009 r. 4,95 mld dol. zysku netto. To wynik znacznie lepszy od oczekiwań analityków.

Zysk Golman Sachs na akcję wyniósł 8,2 dol., podczas gdy analitycy spodziewali się tylko 5,18 dol. Przychody banku wyniosły 9,62 mld dol.

W całym 2009 r. bank osiągnął przychody rzędu 45,2 mld dol., i wynik netto na poziomie 13,4 mld dol. (22,13 dol. na akcję).

Bank zapowiedział również, że zwiększy swoją obecność na rynku Polski i naszego regionu. - Europa Środkowa i Wschodnia to dla nas strategiczny rynek. Naszym celem jest prowadzenie działalności na obszarach, które charakteryzują się atrakcyjnymi perspektywami w długim terminie. Uważamy, że ta część świata jest w stanie zapewnić silne wzrosty. Jesteśmy tu aktywni zarówno na rynkach akcji, fuzji i przejęć, a także długu. Zamierzamy zwiększyć zaangażowanie w tej części Europy, a w szczególności w Polsce, która ma strategiczne znaczenie dla naszych przyszłych działań w Europie Środkowej i Wschodniej - stwierdził cytowany przez parkiet.com Alexander Dibelius, odpowiedzialny w Goldman Sachs m.in. za nasz region.

bgr

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane