• rozwiń
  • WIG20 2185.82 -0.97%
  • WIG30 2485.38 -0.96%
  • WIG 57941.46 -0.87%
  • sWIG80 11653.78 +0.38%
  • mWIG40 3775.41 -0.90%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:33

Dostosuj

Goldman Sachs wchodzi do Polski

Goldman Sachs wchodzi do Polski
Foto: TVN24 Foto: Goldman Sachs wchodzi do Polski

Goldman Sachs - jeden z najpotężniejszych banków inwestycyjnych na świecie - planuje otworzyć swój oddział w Warszawie. Bank przyciąga ogromny potencjał warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - ocenia agencja Bloomberg.

"Polska jest niezwykle ważnym krajem w naszym planie ekspansji na rynki Europy Wschodniej i Centralnej" - powiedziała w rozmowie z Bloombergiem Anna Krajewska, z agencji NBS Public Relations, która obsługuje Goldman Sachs.

Bank złożył już do brytyjskiego nadzoru finansowego formalny wniosek o zgodę na stworzenie oddziału w Warszawie. Będzie to ósmy oddział Goldman Sachs w regionie obejmującym Europę, Afrykę i Bliski Wschód.

Zdaniem Bloomberga, bank stawia na Polskę ze względu na ogromną dynamikę naszej giełdy. Tylko w tym roku na GPW mają zostać sprzedane papiery za łączną kwotę 10 miliardów dolarów.

O potencjale naszego parkietu Goldman Sachs, przekonał się już przy okazji debiutu na warszawskiej giełdzie energetycznego giganta PGE, przy którym doradzał. Była to największa w Europie oferta publiczna w zeszłym roku. Na rynek trafiły akcje warte 2 miliardy dolarów.

Pod względem łącznej wartości IPO w zeszłym roku, GPW wyprzedziły jedynie globalni giganci NYSE Euronext i London Stock Exchange.

Goldman Sachs działa w 65 krajach i zatrudnia na całym świecie 32,5 tys. osób. Najbardziej znanym Polakiem, pracującym dla tej firmy jest Kazimierz Marcinkiewicz. Były polski premier doradza bankowi.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane