• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Goldman Sachs tnie po Chinach

Goldman Sachs tnie po Chinach
Foto: sxc.hu Foto: Rząd studzi gospodarkę, analitycy studzą wyceny

Wycena akcji chińskich deweloperów została obniżona aż o 32 proc. przez analityków banku Goldman Sachs Group. Podstawą do weryfikacji jest niepewność związana z zapowiadanymi działaniami Pekinu odnośnie schłodzenia wzrostu gospodarczego i przeciwdziałania spekulacjom.

Nowe ceny docelowe zawierają około 40 proc. dyskonto wobec obecnej wyceny aktywów jakie są w posiadaniu spółek. - Wcześniej zawierała premie nawet w wysokości 30 proc. – zwraca uwagę analityk GSG Yi Wang.

- Mimo ostatnich spadków, ceny są średnio o około 8 proc. wyższe od „niedźwiedziej” prognozy dla aktywów netto na koniec 2010 roku – dodaje.

Założenie, że na chińskich spółkach trudno będzie zarobić wynika głównie z sygnałów wysyłanych przez rząd w Pekinie, że gospodarkę należy zacząć studzić. Chiński rząd, który z sukcesem wydał ponad pół biliona dolarów w roboty publiczne mające stymulować wzrost chce m. in. zaostrzenia dostępu do kredytów. Pekin boi się, aby łatwy dostęp do pieniądza nie spowodował fali spekulacji. Coraz chłodniej wypowiada się też w kwestii sponsorowania anglosaskich długów i zmniejsza swoje zaangażowanie w tamtejsze papiery.

Goldman Sachs obniżył m.in. rekomendacje dla walorów Greentown China Holding i Shenzhen Investment z "neutralnie" do "sprzedaj". Podniósł natomiast zalecenie dla notowanych w Singapurze akcji Yanlord Land Group z "neutralnie” do „kupuj” i rating dla Franshion Properties China ze „sprzedaj” do „neutralnie”.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane