• rozwiń

Goldman Sachs obniżył prognozę dla Chin. "Przed nimi wyboista droga"

Goldman Sachs obniżył prognozę dla Chin. "Przed nimi wyboista droga"
Foto: Ole Scheeren Foto: Chiny zmagają się z korupcją, która negatywnie wpływa na wzrost gospodarczy

Goldman Sachs obniżył prognozę PKB dla Chin. Bank podkreśla, że druga największa gospodarka świata ma przed sobą wyboistą drogę.

Goldman Sachs obniżył prognozę wzrostu gospodarczego Chin w 2014 roku z 7,6 proc. do 7,3 proc. Prognozę na 2015 rok bank obniżył z 7,8 proc. do 7,6 proc.

Wcześniej prognozy wzrostu gospodarczego Chin obniżyły Barclays, Nomura i Bank of America Merrill Lynch.

Prognozy

Goldman Sachs przewiduje, że wzrost PKB Chin w pierwszym kwartale 2014 r. wyniesie 7,3 proc., w drugim 7,5 proc., w trzecim 7,3 proc. a w czwartym 7,2 proc.

"Zarówno handel jak i konsumpcja, czynniki, które jak spodziewaliśmy się, dadzą pozytywne wsparcie wzrostowi w tym roku, rozczarowały po dwóch miesiącach 2014 roku. Ma to związek z działaniami antykorupcyjnymi" – napisali ekonomiści Goldman Sachs w oświadczeniu.

Korupcja na najwyższych szczeblach

Władze od ubiegłego roku prowadzą zakrojoną na wielką skalę walkę z korupcją i ekscesami wśród urzędników, które są w Chinach powodem powszechnego niezadowolenia społecznego.

Akcja, rozpoczęta przez prezydenta Xi Jinpinga krótko po objęciu przez niego władzy, objęła członków rządzącej Komunistycznej Partii Chin na wszystkich szczeblach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane