• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

GoGo20 doi Polaków jak Madoff?

GoGo20 doi Polaków jak Madoff?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Uwaga na GoGo20

Znajdziemy ją m. in. na Facebooku, Naszej-Klasie, czy GoldenLine. GoGo20, bo o nim, lub o niej, mowa to prawdopodobnie nowa piramida finansowa. Portal namawia do inwestycji 20 dolarów w zamian za - jak to określa "mnóstwo zniżek" - których jednak na próżno szukać na stronie. Po informacji od TVN CNBC Biznes KNF wpisała GoGo20 na "listę ostrzeżeń publicznych".

GoGo20 powstała w Tajlandii ale ma już polską stronę. Znaleźć ją można m.in. na popularnych portalach społecznościowych, gdzie na forach członkowie GoGo20 chwalą się zyskami.

Na czym ma polegać biznes? W zamian za wpłacenie 20 dolarów na konto portalu mamy mieć prawo do części pieniędzy od osób, które wpłacą je jako następni. Według TVN CNBC Biznes wygląda to więc na klasyczną piramidę finansową, podobną choćby do tej, dzięki której oszust wszechczasów Bernard Madoff zdefraudował 50 mld dolarów. W efekcie wygrywa tylko twórca mechanizmu, a traci cała reszta.

Pierwsi "milionerzy" i pierwsze ostrzeżenie

Mimo, że ludzie nie do końca wiedzą w czym biorą udział, są już tacy, którzy chwalą się że już udało im się zarobić na działalności w ramach GoGo20.

Po informacji od TVN CNBC Biznes Komisja Nadzoru Finansowego wpisała Gogo20 na "listę ostrzeżeń publicznych". Oznacza to, że zdaniem KNF nie spełnia ona wymogów ustawowych, czyli nie ma zabezpieczeń finansowych, właściwych systemów informatycznych, nie informuje o swojej działalności w wystarczająco przejrzysty sposób albo obiecuje rzeczy nierealne (np. nieprawdopodobne stopy zwrotu).

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane