• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

GM sprzeda auta na e-Bayu

GM sprzeda auta na e-Bayu
Foto: TVN24 Foto: Od wtorku auta GM na e-Bay'u

Co najmniej 225 z 250 kalifornijskich dilerów General Motors będzie od wtorku sprzedawać swoje samochody za pośrednictwem internetowego serwisu aukcyjnego e-Bay. Test, w którym weźmie udział na razie tylko jeden amerykański stan potrwa do 8 września.

Na kupno auta w sieci mogą zdecydować się także i mieszkańcy innych stanów, tyle, że muszą dojść do porozumienia z dilerem w jaki sposób im kupione auto dostarczy

gm na ebay

Klienci kupujący samochody przez internet będą mogli proponować cenę, negocjować z dealerem online lub dokonywać zakupu od ręki, akceptując cenę dealera. Nabywcy będą odbierać samochody w salonach. W ramach programu testowego na sprzedaż wystawionych ma być ok. 20 tys. takich modeli jak Chevrolet, Buick, GMC i Pontiac.

Wiceprezes e-Bay Motors, Rob Chesney powiedział w niedzielę, że jego firma i GM zdecydowały się na ten eksperyment, bo kalifornijczycy są wyjątkowo dobrze wytrenowani z korzystaniu z internetu, zresztą sam e-Bay wywodzi się z Kalifornii. – Na kupno auta w sieci mogą zdecydować się także i mieszkańcy innych stanów, tyle, że muszą dojść do porozumienia z dilerem w jaki sposób im kupione auto dostarczy - dodał Chesney.

Nowe rozwiązanie na czas kryzysu

Na portalu eBay od dawna prowadzony jest handel samochodami, ale używanymi. Teraz na takich stronach jak gm.ebay.com, czy chevy.ebay.com można będzie przejrzeć oferty dealerów, obejmujące nowe modele z 2008 i 2009 roku. Kalifornijczycy będą też mogli sprawdzić, czy kwalifikują się do premii za zezłomowanie starych samochodów (cash-for-clunkers), która jest jednym z bodźców, mających ożywić gospodarkę.

Fritz Henderson, prezes GM, który tę akcję wymyślił za wszelką cenę chce udowodnić, że „nowy” koncern, który w ciągu 40 dni wyszedł z bankructwa jest firmą myślącą nowocześnie. Z kolei Mark LaNeve, odpowiedzialny za sprzedaż w GM uważa, że kupno aut za pośrednictwem e-Baya zapewni klientom większy komfort.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane