• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

GM chciałoby odkupić Opla

GM chciałoby odkupić Opla
Foto: opel.com.pl Foto: GM jest właścicielem 35 proc. udziałów w Oplu

Dotychczasowy właściciel koncernu motoryzacyjnego Opel, amerykański General Motors, chce zachować prawo do odkupienia niemieckiej spółki od nowego inwestora - donosi dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", powołując się na nieoficjalne źródła.

Według gazety warunek, który postawił GM, czyni Opla znacznie mniej atrakcyjnym dla zainteresowanego jego przejęciem kanadyjskiego konsorcjum Magna. - Magna w żadnym razie nie zgodzi się na tego rodzaju opcję odkupienia Opla - twierdzą rozmówcy "FAZ".

Według dziennika, General Motors próbuje sobie zapewnić możliwość zebrania w przyszłości owoców restrukturyzacji niemieckiego koncernu. Jednak źródła gazety zapewniają, że warunek ten nie jest przeszkodą nie do pokonania.

GM ma jedną trzecią Opla

Opel jest obecnie w 65 procentach własnością towarzystwa powierniczego, które działa w oparciu o porozumienie rządu federalnego Niemiec z GM. Amerykański koncern, który 1 czerwca ogłosił bankructwo, jest właścicielem pozostałych 35 procent udziałów w Oplu.

Do połowy lipca podpisana ma zostać umowa o sprzedaży 55 procent udziałów w niemieckiej spółce konsorcjum Magna i jego rosyjskim partnerom: państwowemu bankowi Sbierbank oraz producentowi samochodów GAZ. Pozostałe 10 procent przypaść ma pracownikom Opla.

mon/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane