• rozwiń

Gilowska: Polsce nie grozi kryzys gospodarczy

Gilowska: Polsce nie grozi kryzys gospodarczy
Foto: TVN24.pl Foto: Zyta Gilowska uspokaja inwestorów

- Polska gospodarka jest mocna, ma mocne fundamenty i kryzys gospodarczy jej nie grozi - zapewniła wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.

Minister finansów podkreśliła w TVP3, że Polska jest nadal bardzo atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Jej zdaniem, oznaki wycofywania kapitałów z polskiego rynku, obserwowane przez kilka ostatnich dni, są jedynie chwilowe. - Można to ocenić po zmianach kursu walutowego. Złoty wprawdzie osłabł, ale nieznacznie - mówiła wicepremier w telewizyjnym wywiadzie.

W czwartek warszawską giełdę dotknęły silne spadki i wyprzedaż akcji. Podczas piątkowej sesji giełda otworzyła się lekkimi spadkami, ale w drugiej połowie sesji WIG20 odrobił straty i sesja zakończyła się zwyżką indeksów (WIG20 wzrósł o 1,60 proc.).

Gilowska zapowiedziała także pierwsze czytanie nowej ustawy o finansach publicznych. - Uzgodniłam z premierem, że odbędzie się pierwsze czytanie ustawy o finansach publicznych i ustawy wprowadzającej nową ustawę, ponieważ trzeba walczyć i robić swoje do ostatniej chwili, bo obiecaliśmy obywatelom reformę finansów publicznych i musimy to zrobić - mówiła wicepremier.

Wcześniej tego samego dnia Gilowska mówiła, że rząd zastanawia się, czy przeprowadzić pierwsze czytanie projektu zmian w finansach publicznych, bo prawdopodobieństwo ich uchwalenia jest małe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane