• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Gigantyczny przetarg pod lupą CBA

Gigantyczny przetarg pod lupą CBA
Foto: TVN24 Foto: BGK chce kupić nowy system informatyczny

CBA interesuje się warunkami, na jakich państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego zamierza kupić bankowy system operacyjny - pisze "Rzeczpospolita".

Jak pisze "Rz", wymogi stawiane przez Bank w konkursie na nowy centralny system bankowy obsługujący finanse państwa budzą wątpliwości części branży informatycznej.

Kontrowersje wywołał zarówno tryb wyboru potencjalnych oferentów, jak i bardzo wysokie wymagania stawiane grupie, która ma wdrożyć centralny system bankowy w BGK (np. kierownikiem projektu może być jedynie osoba z pięcioletnim doświadczeniem i referencjami podobnego zamówienia sięgającego minimum 20 mln zł) - pisze gazeta.

Z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że zamówieniem interesuje się CBA.

Od podstaw

System, który ma kosztować kilkadziesiąt milionów złotych, ma być zbudowany od podstaw. Wybór dostawcy ma nastąpić poza przetargiem, w drodze dialogu konkurencyjnego (cena nie ma decydującego znaczenia). BGK w ciągu najbliższych dni wybierze pięciu potencjalnych wykonawców.

BGK nie ma sobie nic do zarzucenia. "Kryteria i wielkości dopuszczające do postępowania zostały opracowane z wykorzystaniem najlepszej wiedzy konsultantów, w oparciu o szczegółową analizę odpowiedzi firm IT, które zgłosiły chęć uczestnictwa, odpowiadając na rozesłane zapytanie o informację" – napisał BGK w odpowiedzi na pytania dziennikarzy "Rz".

BGK zajmuje się obsługą ministerstw, agencji i programów rządowych oraz samorządów. Od ubiegłego roku liczba przetwarzanych transakcji znacznie wzrosła. Wiąże się to z nowelizacją ustawy o finansach publicznych, zgodnie z którą wszystkie jednostki administracji muszą trzymać pieniądze na kontach BGK.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane