• rozwiń

Gigantyczne odprawy w państwowych firmach. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Gigantyczne odprawy w państwowych firmach. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat
Foto: archiwum TVN24 Foto: Środa w TVN24 Biznes i Świat

Dziś w TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się gigantycznym pensjom i odprawom w państwowych firmach. Śledzimy też zagrożenie terrorystyczne na świecie i pytamy, czy Europa ma się czego bać? Śledzimy również ceny paliw na stacjach benzynowych i pracę nowego rządu.

W środę w TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się wysokim wynagrodzeniom i odprawom w spółkach Skarbu Państwa. Równowartość rocznych zarobków na poprzednim stanowisku nowej minister infrastruktury Marii Wasiak to 510 tys. zł. I taką właśnie odprawę otrzyma następczyni Elżbiety Bieńkowskiej po odejściu z zarządu PKP SA.

Naszych gości zapytamy, czy tak wysokie zarobki w spółkach Skarbu Państwa to nie przesada.

Zagrożenie terrorystyczne

USA i ich sojusznicy rozpoczęli w nocy z poniedziałku na wtorek ataki lotnicze na pozycje dżihadystów w Syrii. Urzędnicy w Pentagonie poinformowali, że celem kampanii jest pozbawienie bojowników bezpiecznego schronienia, jakim cieszą się w Syrii. Jednocześnie liczba dżihadystów z Europy, biorących udział w walkach w Syrii i Iraku, wzrosła w ostatnim czasie znacząco.

W TVN24 Biznes i Świat zapytamy, czy Europa jest bezpieczna, skoro w szeregach terrorystów jest coraz więcej jej obywateli. W Australii został zastrzelony podejrzany o terroryzm nastolatek. Wcześniej ugodził on nożem dwóch funkcjonariuszy z wydziału antyterrorystycznego. Czy gdy dżihadyści wrócą do swoich krajów będą groźni?

Kłopot z węglem

Grupa górników ze Śląska zablokowała w środę pociągi z importowanym z Rosji węglem na przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo. Według rzecznika śląsko-dąbrowskiej „S”, na tory weszło ok. 200 osób. Związkowcy protestują przeciwko importowi węgla do Polski. Ich zdaniem powodem kłopotów polskiego górnictwa jest właśnie tani węgiel importowany ze wschody.

W TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, ile Polska importuje węgla, a ile wydobywa. Zapytamy, dlaczego tyle surowca zalega na hałdach i nie znajduje nabywców.

Benzyna tanieje

W TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się też cenom paliw, które w ostatnim czasie spadają. Zapytamy dlaczego i czy to stały trend.

Nowy rząd

W TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się też pracy nowego rządu. Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie gabinetu Ewy Kopacz, podczas którego ministrowie wysłuchali m. in. prezentacji budżetu państwa na 20105 rok. W kontekście zmiany gabinetu zapytamy, kiedy Polska może wejść do strefy euro.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane