• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Gigant zrobił pierwszy krok w drodze na parkiet

Gigant zrobił pierwszy krok w drodze na parkiet
Foto: TVN24 Foto: PZU idzie na giełdę

PZU - największa firma ubezpieczeniowa w Polsce i w naszym regionie szykuje się do debiutu giełdowego. Do wejścia na parkiet najwcześniej może dojść w przyszłym roku, najpóźniej w 2012 roku - wynika z wypowiedzi prezesa spółki Andrzeja Klesyka.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki podjęło w środę uchwałę w sprawie przygotowania oferty publicznej spółki.
- Żeby nie być zaskoczonym, spółka już rozpoczęła pewne przygotowania. Pierwsze: audyt roczny rozpoczynamy już, druga rzecz: będziemy zamykać rok 2009 dużo wcześniej, niż normalnie. Będziemy mieli prawdopodobnie wyniki zamknięte już przed zakończeniem pierwszego kwartału. Następną rzeczą jest wybór firmy prawniczej, która będzie doradcą spółki, która będzie pisała prospekt - powiedział prezes PZU Andrzej Klesyk.

Podczas NWZA zdecydowano też o wprowadzeniu zmian w statucie spółki. Nowy dokument wejdzie w życie po zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego i po zarejestrowaniu w odpowiednim sądzie.

W październikowej ugodzie pomiędzy Eureko i Skarbem Państwa, największymi akcjonariuszami PZU, zobowiązano zarząd spółki do złożenia prospektu do KNF w ciągu siedmiu miesięcy od podjęcia uchwały w tej sprawie.

Z szacunków władz PZU wynika, że na koniec tego roku spółka może zarobić na czysto między 3,6 a 3,9 mld zł.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane