• rozwiń

Giganci ostrzą zęby na SPEC

Giganci ostrzą zęby na SPEC
Foto: TVN24 Foto: SPEC do wzięcia

PGNiG i PGE - największe w kraju firmy gazowa i energetyczna – chcą razem kupić akcje SPEC. Spółki są faworytami w wyścigu po stołecznego dostawcy ciepła - informuje "Rzeczpospolita". Czas na składanie ofert mija 2 czerwca

Jak dowiedziała się "Rz", Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Polska Grupa Energetyczna złożyły już wstępną ofertę i prowadzą due diligence, czyli dokładną analizę sytuacji SPEC. To pierwszy przykład takiego współdziałania dwóch będących pod państwową kontrolą firm. Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że minister skarbu pozytywnie ocenił pomysł porozumienia i wspólnej oferty, bo tym samym firmy unikają konkurencji w tym procesie.

Z informacji "Rz" wynika, że jeśli PGNiG i PGE wygrają przetarg, to podzielą się po równo akcjami SPEC.

Urząd miasta sprzedaje 85 proc. akcji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, a wartość transakcji szacuje się na ponad miliard złotych.

Potencjalny inwestor musi się liczyć z koniecznością negocjacji umowy społecznej ze związkami zawodowymi, które krytykują pomysł sprzedaży. Transakcja może być zamknięta latem, a firmy dopuszczone do due diligence mają czas do 2 czerwca na złożenie wiążących ofert.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane