• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Giełdę czeka grad ofert

Giełdę czeka grad ofert
Foto: TVN24 Foto: W tym roku na giełdzie zadebiutują 34 spółki

Warszawską giełdę czeka w 2011 roku wysyp ofert publicznych. Na GPW pojawią się zarówno oferty polskich jak i zagranicznych podmiotów - zapowiada Gazeta Giełdy "Parkiet".

Wśród krajowych oferentów będą podmioty prywatne i przedsiębiorstwa przeznaczone do prywatyzacji przez Skarb Państwa. Inwestorom swoje akcje mogą zaoferować m.in. Jastrzębska Spółka Węglowa, Węglokoks, Bank Pocztowy i Bank Gospodarki Żywnościowej.

Uwaga na wielkie firmy

I to właśnie te wielkie firmy wzbudzają największe zainteresowanie kupujących. Duża ilość akcji zapewnia płynność obrotu, co jest ważne szczególnie dla inwestorów instytucjonalnych.

Ale na warszawski parkiet może również trafić sporo mniejszych firm. W sumie, jak dotąd, prawie 50 emitentów zapowiedziało sprzedaż swoich papierów poprzez GPW w 2011 roku. To więcej niż w tym, kiedy liczba debiutów wyniesie w sumie 34.

Spółki z zagranicy

Wśród debiutantów pojawią się przedsiębiorstwa zagraniczne. W przyszłym roku inwestujący na warszawskiej giełdzie będą mogli nabyć akcje firm z Litwy, Rumunii, Słowenii, Bułgarii, Czech i Rosji. Jednym z czynników, skłaniających je do debiutu, są notowane już z powodzeniem na GPW, podmioty spoza granic Polski.

Nowym ofertom sprzyja też poprawiająca się, po ogólnoświatowym kryzysie, koniunktura. Na główny parkiet planuje również przenosiny kilka firm z rynku New Connect.

W środę na warszawskiej giełdzie zadebiutuje kolejna spółka. Będzie to firma nr 400 notowana obecnie na GPW - informuje "Parkiet".

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane