• rozwiń
  • WIG20 2214.36 +1.07%
  • WIG30 2550.54 +1.06%
  • WIG 57264.89 +0.87%
  • sWIG80 11493.78 +0.17%
  • mWIG40 3957.52 +0.42%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Giełda wypuściła swoje papiery

GPW wprowadziła dziś do notowań na rynku Catalyst 1,7 mln swoich obligacji o łącznej wartości nominalnej 170 mln zł. Trafiły one do inwestorów instytucjonalnych. Do połowy lutego Giełda chce sprzedać drugą transzę, skierowaną tym razem do inwestorów indywidualnych.

Wyemitowane dziś obligacje oprocentowane są według zmiennej stopy procentowej, (WIBOR 6M plus marża w wysokości 117 punktów bazowych). Odsetki będą wypłacane co pół roku, a obligacje giełda wykupi 2 stycznia 2017 roku.

Wśród inwestorów, którzy złożyli zapisy na obligacje GPW, znalazły się fundusze inwestycyjne, emerytalne, asset management, banki, w tym również banki spółdzielcze. Łączny popyt inwestorów na obligacje GPW sięgnął 818,6 mln zł, a wartość złożonych ofert blisko pięciokrotnie przekroczyła wartość obligacji przydzielonych.

Dla każdego

Obecnie GPW przygotowuje się do emisji drugiej transzy obligacji, kierowanej do inwestorów indywidualnych na tych samych warunkach, które otrzymali inwestorzy instytucjonalni. - Jest taka szansa, że oferta drugiej transzy obligacji odbędzie się jeszcze w styczniu, ale to zależy od tego, kiedy zakończymy prace w Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut obligacji drugiej transzy na Catalyst planujemy do połowy lutego - powiedział dziennikarzom prezes Giełdy Ludwik Sobolewski.

- Wartość tej emisji to będzie kilkadziesiąt milionów złotych, na pewno mniej niż wynosi maksymalny pułap wynoszący 75 mln zł. Wielkość emisji chcemy dostosować do naszych potrzeb inwestycyjnych - dodał.

Prezes Sobolewski zapowiedział, że w pierwszym półroczu GPW będzie chciała uzyskać rating dla swoich obligacji od jednej z trzech największych na świecie agencji ratingowych. - Jeśli będziemy chcieli wyjść z pozyskiwaniem finansowania na rynki międzynarodowe, a to nie jest w przyszłości wykluczone, będziemy potrzebować takiego ratingu - powiedział.

Catalyst jest rynkiem obligacji, prowadzonym przez Giełde Papierów Wartościowych.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane