• rozwiń
  • WIG20 2102.99 -0.24%
  • WIG30 2408.66 -0.06%
  • WIG 56246.73 +0.23%
  • sWIG80 11603.53 +0.10%
  • mWIG40 3782.95 +0.72%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:51

Dostosuj

Gęsicka nie chce do nowego rządu

Gęsicka nie chce do nowego rządu
Foto: TVN24 Foto: Grażyna Gęsicka nie widzi dla siebie miejsca w rządzie Platformy Obywatelskiej

Grażyna Gęsicka twierdzi, że nikt nie zwracał się do niej z propozycją objęcia stanowiska ministra rozwoju regionalnego w nowym rządzie. Podkreśliła jednak, że wymienianie osób z obecnego rządu jako kandydatów na ministrów w przyszłym gabinecie świadczy o tym, że „ogólna ocena pracy rządu PiS jest oceną niesprawiedliwą".

- Gdyby ktoś zwrócił się z propozycją, to ja oczywiście nie jestem zainteresowana tego typu posadą. Te propozycje, które pojawiły się w prasie traktuję jako pozytywną ocenę mojej pracy. Nie tylko mojej, ale także moich kolegów, zastępców i całego ministerstwa – mówiła Gęsicka podczas konferencji prasowej w Rzeszowie.

W kampanii parlamentarnej w 2005 roku Gęsicka - specjalistka w sprawach funduszy unijnych - doradzała Platformie Obywatelskiej. W negocjacjach rządowych między PiS i PO reprezentowała Platformę. Ostatecznie objęła stanowisko ministra rozwoju regionalnego w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a potem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, gdzie nawet przez opozycję była oceniana jako jeden ze sprawniejszych ministrów.

Gęsicka podziękowała wyborcom, którzy na nią zagłosowali (została wybrana do Sejmu z pierwszego miejsca listy PiS w Rzeszowie) i obiecała, że będzie spotykać się z nimi jak najczęściej.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane