• rozwiń

General Motors wzywa do naprawy kolejne auta. Już w sumie 20 milionów

General Motors wzywa do naprawy kolejne auta. Już w sumie 20 milionów
Foto: Reuters Foto: General Motors wycofał z rynku już 20 mln samochodów

General Motors wzywa do warsztatów prawie pół miliona samochodów w Stanach Zjednoczonych. Powód? Awaria poduszek powietrznych oraz inne usterki - poinformowała firma. Wśród wycofywanych modeli są chevrolety: Cruze, Silverado i GMC Sierra.

Problemy z mechanizmem poduszek powietrznych grożą wystrzeleniem metalowych części konstrukcji podczas jazdy lub całkowitym otwarciem poduszek - ostrzegł koncern.

Miliony do warsztatów

"Mechanizm odpalania poduszki powietrznej kierowcy może pęknąć lub poduszka może nie napełnić się podczas otwarcia" - ogłosił GM. "Pęknięcie może spowodować, że metalowe części dostaną się do kabiny pojazdu, uderzając lub raniąc kierowcę oraz pasażerów. Dodatkowo, gdy poduszka nie napełni się powietrzem, istnieje zwiększone ryzyko obrażeń kierowcy" - dodał koncern w oświadczeniu.

Wśród innych wymienianych usterek pojawia się awaria skrzyni rozdzielczej, która może przyczynić się do utraty mocy. W czerwcu GM ogłosił, że wycofuje ponad 3 mln pojazdów w USA powodu problemów z wyłącznikiem zapłonu. Wcześniej problemy z układem zapłonowym miało 500 tys. samochodów Chevrolet Camaro.

W sumie w 2014 roku GM wezwał do warsztatów blisko 20 mln samochodów. To więcej niż sprzedaż z 2013 roku.

W maju firma została ukarana grzywną 35 mln dolarów za brak działań ws. problemów z zapłonem. Mogły one przyczynić się do śmierci 13 osób.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane