• rozwiń

General Motors sprzedaje swe akcje

General Motors sprzedaje swe akcje

Koncern General Motors podał szczegóły swego giełdowego debiutu, a dokładniej powrotu na parkiet. Motoryzacyjny gigant ma zamiar zebrać łącznie 13 miliardów dolarów i zepchnąć państwo na pozycję mniejszościowego akcjonariusza. GM został uratowany przed upadkiem pieniędzmi amerykańskich podatników i obecnie jest kontrolowany przez amerykański rząd.

Oferta obejmuje 365 milionów akcji w cenie od 26 do 29 dolarów, a także 60 milionów akcji uprzywilejowanych po 50 dolarów. Amerykański rząd w 2009 roku ratował GM przed upadkiem kwotą 50 miliardów dolarów. Po sprzedaży akcji udział państwa spadnie z obecnych 61 do 43 procent akcji.

Debiut akcji na nowojorskim parkiecie jest spodziewany 17 listopada. Papiery będą notowane z symbolem GM. Tydzień wcześniej mają zostać opublikowane wyniki za III kwartał tego roku. SPółka spodziewa się przychodów na poziomie 34 miliardów dolarów.

Powrót General Motors na parkiet będzie najprawdopodobniej największym debiutem od 2008 roku, gdy debiutowała Visa. Jej akcje były warte 19,7 miliardów dolarów.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane