• rozwiń

General Electric gorzej oceniony

General Electric gorzej oceniony
Foto: EastNews Foto: Agencja S&P obnizyła ocenę wiarygodności kredytowej General Electric

General Electric traci najwyższy z możliwych rating kredytowy. Agencja Stanard&Poors obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej koncernu z AAA do AA plus - z perspektywą stabilną. Cięcie dotyczy też finansowego ramienia koncernu, czyli GE Capital.

Ratingi S&P uważane są za jedne z najbardziej wiarygodnych ocen wypłacalności firmy. Dzięki wysokiemu ratingowi, firmy mniej płaca za pożyczane pieniądze, gdyż kupujących ich papiery dłuższe są na podstawie ratingu właśnie przekonani, że ponoszą mniejsze ryzyko. A więc firmie mającej wysoki rating jest łatwiej i taniej pozyskać kapitał.

General Electric cieszył się najwyższym z możliwych ratingiem S&P od 1956 roku. Agencja podała w uzasadnieniu, że koncern - uważany do niedawna za jedną z najsilniejszych firm globu - znajduje się pod dużą presją w związku z ostrym pogorszeniem warunków ekonomicznych na świecie. S&P jest zdania, że GE Capital będzie się zmagać z dużymi stratami.

Zarząd GE napisał w oświadczeniu, że obniżka ratingu nie wpłynie na działalność firmy, i że koncern wciąż będzie zachowywał taką dyscyplinę finansową, jak wcześniej.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane