• rozwiń

GE Capital kupi 40 samolotów Boeinga

Samoloty Boeing 777 nadal będą montowane w okolicach Seattle Odtwórz: Samoloty Boeing 777 nadal będą montowane w okolicach Seattle
Samoloty Boeing 777 nadal będą montowane w okolicach Seattle "Źródło: Reuters"

GE Capital Aviation Services (GECAS) złożyło zamówienie u amerykańskiego producenta samolotów na 40 maszyn. Boeing za ich dostarczenie zarobi 4 miliardy dolarów. W posiadaniu największej firmy leasingowej w branży lotniczej pojawi się 20 nowych modeli 737 MAX 8 i tyle samo 737-800.

GE Capital Aviation Services należy do korporacji GE i jest światowym liderem leasingu samolotów oraz urządzeń lotniczych. Boeing jest największym dostawcą maszyn do GE. Potężne zamówienie zostało potwierdzone w zeszłym roku, ale dotychczas Boeing nie ujawniał, kto je złożył.

Przedstawiciele GE Capital wyjaśniają, że chęć pozyskania nowych samolotów podyktowana jest dużym zapotrzebowaniem na maszyny nowej generacji. - Nasi klienci potrzebują więcej oszczędnych maszyn lotniczych, dzięki którym wzrośnie ich konkurencyjność na rynku - tłumaczy Norman Liu, prezes GECAS.

GE CAS zakontraktował łącznie umowę na dostarczenie 95 sztuk samolotu 737 MAX 8 i 387 sztuk samolotu nowej generacji 737-800, co czyni go największym nabywcą tych dwóch modeli w branży leasingowej.

Rosnący popyt

Malejąca liczba podróży lotniczych i wzrost cen ropy odcisnęły swoje piętno w branży lotniczej. Wiele firm stanęło na skraju rentowności. Dlatego też ogromnym zainteresowaniem cieszą się nowe maszyny, które spalają mniej paliwa.

Obecnie na rynku dominują dwa modele maszyn lotniczych - Airbus A320 i Boeing 737. Jak zapewniają przedstawiciele amerykańskiego producenta, następca 737 będzie w stanie zaoferować niższe koszty użytkowania w swoje klasie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane