• rozwiń

Gdzie szef spędzi wakacje? W pracy

Wakacje bez last minute Odtwórz: Wakacje bez last minute
Foto: sxc.hu | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Wzmożoną aktywność gospodarczą podczas wakacji odczuwają przedsiębiorcy związani m.in. z branżą gastronomiczną | Video: Wakacje bez last minute

Prawie połowa mikroprzedsiębiorców nie planuje wyjazdu na wakacje. Blisko co trzeci spodziewa się w tym czasie biznesowych żniw - pisze w piątek "Puls Biznesu".

Dla porównania w ub.r. z urlopu zrezygnowała 1/3 firm, a 2 lata wstecz - 1/4 - wynika też z badania Idea Banku wśród 1000 mikrofirm, z których 40 proc. nie zatrudnia pracowników, 43 proc. ma ich mniej niż 5, 12 proc. - 5-10, a 5 proc. - pow. 10.

Ożywienie w wakacje

Ponadto okazuje się, że dla większości firm wakacje wcale nie oznaczają sezonu ogórkowego. Połowa badanych wskazała, że to okres normalnej aktywności gospodarczej, a 30 proc. notuje nawet jej przyspieszenie.

Rzecz jasna w dużej mierze zależy to od branży w jakiej działa dana firma - wzmożoną aktywność gospodarczą podczas wakacji odczuwają szczególnie te związane z turystyką, gastronomią czy produkcją i sprzedażą napojów. Tacy przedsiębiorcy mogą o urlopie tylko pomarzyć - wskazuje "PB".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane