• rozwiń

Gdzie kupić dom?

Gdzie kupić dom?
Foto: tesco.com Foto: Nowe domy z Tesco

Powszechnie znana sieć supermarketów Tesco, wychodzi na przeciw klientom i oferuje kupno domu, który może służyć jako letnia rezydencja. Cena? 10 tysięcy funtów, albo 20 tys. zebranych punktów klubowych. Dodatkowy atut? Dom jest bardzo łatwy w montażu.

Tesco, firma, znana ze sprzedaży artykułów spożywczych, ubrań i elektroniki, rozpoczęła sprzedaż domów do samodzielnego montażu.

Dom jak ze snów

Dom wykonany jest z jasnego drewna, ma podwójne szyby w oknach, taras, który umożliwia właścicielom rozkoszować się słońcem siedząc przed nową posiadłością.

Rzecznik Tesco stwierdził: - Zapotrzebowanie na dodatkową przestrzeń w mieszkaniach rośnie. Możliwość kupna tego domu jest mniej znacznie tańszym wyjściem aniżeli przeprowadzka do większego domu czy też dobudowywanie dodatkowych pokoi.

Zamówienie domu jest możliwe tylko na stronie internetowej hipermarketu, ponieważ jego wymiary nie pozwalają na umieszczenie go w sklepie.

Przez zakupem...sprawdzić

Na stronie internetowej Tesco, znajduje się ostrzeżenie "przed zakupem wymagane jest posiadanie pozwolenie na budowę lub remont". Przy zakupie domu, klienci będą zobligowani do zapłaty za dowóz "przesyłki" w wysokości 5 funtów. W ciągu 21 dni od

zamówienia dom pojawi się u klienta.

Łatwy w montażu

Na stronie internetowej producenta domów znajduje się komunikat, iż "montaż domu nie wymaga specjalistycznych umiejętności, chociaż niektóre zadania mogą wymagać więcej niż jednej pary rąk". Ponadto, fabrykant domów sugeruje, że dom powinien być zbudowany na fundamentach z betonu sprężonego lub żwiru.

A w Polsce? Tesco się rozrasta

Do końca tego roku w Gliwicach, w sąsiedztwie skrzyżowania autostrad A4 i A1, powstanie największe centrum dystrybucyjne Tesco. Według przedstawicieli realizującej przedsięwzięcie firmy deweloperskiej Panattoni Europe, inwestycja jest rekordową na polskim rynku nieruchomości przemysłowych pod względem wielkości obiektu. Wartości przedsięwzięcia nie podano.

Centrum będzie miało 57 tys. m kw. powierzchni magazynowej, z czego 13,8 tys. m kw. to powierzchnia chłodni. Będzie też 440 miejsc parkingowych, 80 miejsc postojowych dla naczep i 36 miejsc dla tirów. Obiekt będzie miał własną stację benzynową oraz warsztat z myjnią dla naczep. Powstanie też część biurowa. Czy w Gliwicach będą sprzedawali 5-pokojowe domy, tak jak w Wielkiej Brytanii? Jeszcze nie wiadomo.

mst ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane