• rozwiń

GDDKiA zerwała kontrakt na budowę odcinka autostrady A4

GDDKiA zerwała kontrakt na budowę odcinka autostrady A4
Foto: TVN 24 Foto: Prace budowlane na jednym z odcinków autostrady A4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała z wykonawcą kontrakt na budowę odcinka autostrady A4 Tarnów-Dębica. Za prace budowlane odpowiadało tam konsorcjum firm wśród których były m.in. PBG S.A., Hydrobudowa Polska S.A. Jednak w ostatnim czasie na tym odcinku A4 nie były prowadzone żadne prace budowlane, dlatego GDDKiA wypowiedziała umowę.

"Konsorcjum firm: SIAC Construction Ltd, PBG S.A., APRIVIA S.A. i Hydrobudowa Polska S.A., mimo zeszłotygodniowych deklaracji, nie wywiązywało się z zapisów kontraktowych i przestało realizować budowę autostrady A4 Tarnów-Dębica" poinformowała w komunikacie rzeczniczka GDDKiA Urszula Neklen. Jak dodała, konsorcjum zażądało także "niezgodnego z prawem zwiększenia wartości kontraktu o 200 mln złotych". Doprowadziło to do zerwania umowy między konsorcjum a GDDKiA.

Wybór nowego wykonawcy

Urszula Neklen zapowiedziała, że obecnie zostaną podjęte "analogiczne działania" jak m.in. przy budowie A2 Stryków-Konotopa czy A4 Brzesko-Wierzchosławice, gdzie po wypowiedzeniu umowy dotychczasowemu wykonawcy została wyłoniona nowa firma, która przejęła inwestycję.

Procedurę wyboru nowego wykonawcy tego odcinka autostrady A4, GDDKiA chce przeprowadzić jak najszybciej, tak aby udało się zakończyć prace na 35-kilometrowym odcinku Tarnów - Dębica Pustynia do końca 2013 roku.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane