• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Gdańskie lotnisko ma nowy terminal

Gdańskie lotnisko ma nowy terminal
Foto: TVN24/fot: airport.gdansk.pl Foto: Otwarcie terminala T2

Terminal T2 na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy został oficjalnie otwarty. Pierwsi pasażerowie zostaną odprawieni w nowym budynku 6 kwietnia. Inwestycja trwająca dwa lata kosztowała 240 mln. złotych.

W uroczystości wziął udział były prezydent Lech Wałęsa oraz minister transportu Sławomir Nowak.

Zarząd lotniska przewiduje, że w ciągu roku odprawionych ma zostać na obydwu terminalach ok. 5 mln pasażerów (do tej pory 2,5 mln). Ma się do tego przyczynić m.in. najnowocześniejszy w kraju system bagażowy, który został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Projekt rozbudowy gdańskiego lotniska był jedną z planowanych inwestycji na EURO 2012.

W terminalu ułatwienia dla niepełnosprawnych

T2 to drugi terminal na gdańskim lotnisku. Powstał na zachód od dotychczasowego i został z nim również połączony. T2 mieści sortownię bagażu oraz poczekalnie ale także w halę odpraw, biura linii lotniczych i punkty gastronomiczne.

Nowy obiekt posiada trzy główne wejścia od strony frontowej. Od strony płyty postojowej istnieje z kolei bezpośrednie wyjście na płytę główną lotniska. Przewidziano również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz opiekunów z dziećmi. Teraz port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo będzie jednym z największych lotnisk w Polsce.

ab/fac

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane