• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Gdańsk odpuszcza stoczni miliony

Gdańsk odpuszcza stoczni miliony
Foto: TVN24 Foto: Stocznia Gdańsk z czystym kontem

Władze miejskie Gdańska umorzyły tamtejszej stoczni 2,1 mln zł zaległego podatku od nieruchomości za okres od listopada 2003 roku do marca 2004 roku. Był to jeden z elementów planu restrukturyzacyjnego Stoczni Gdańsk, zaakceptowanego w lipcu przez Komisję Europejską.

Jak powiedział w środę na konferencji prasowej prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, pomoc gdańskiej stoczni traktuje jako "moralny obowiązek" z uwagi m.in. na ważną rolę gospodarczą zakładu oraz jego znaczenie historyczne. Podkreślił, że za umorzoną stoczni kwotę można by wybudować ok. 20 mieszkań komunalnych.

Z czystą kartą

- To ważna dla nas decyzja. Dzięki niej, historia naszych długów została oczyszczona. Firma nie ma już wobec nikogo żadnych zobowiązań finansowych. Bieżące zobowiązania wobec miasta płacimy już bez żadnej zwłoki - powiedział wiceprezes zarządu stoczni Ihor Yatsenko.

To ważna dla nas decyzja. Dzięki niej, historia naszych długów została oczyszczona. Firma nie ma już wobec nikogo żadnych zobowiązań finansowych. Bieżące zobowiązania wobec miasta płacimy już bez żadnej zwłoki

yatsenko o długu

Wyjaśnił, że uregulowanie zadłużenia wobec podmiotów gospodarczych i instytucji, innych niż gdański samorząd, było możliwe dzięki 150 mln zł dodatkowej, zwrotnej pomocy publicznej, jakiej udzieliło Stoczni Gdańsk ministerstwo skarbu państwa w grudniu 2008 roku.

Większościowym właścicielem Stoczni Gdańsk od stycznia 2008 roku jest ukraińska spółka ISD Polska, ok. 14 procent akcji firmy należy do Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Korporacji Polskie Stocznie. W lipcu Komisja Europejska zaakceptowała plan restrukturyzacji zakładu, który zakłada m.in. ograniczenie części mocy produkcyjnych.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane