• rozwiń

Temat: Gazprom

Gazprom sprzeda Europie mniej gazu niż rok temu

Gazprom podnosi ceny gazu Odtwórz: Gazprom podnosi ceny gazu
Gazprom podnosi ceny gazu "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

158,4 mld metrów sześciennych gazu wyeksportuje w tym roku do krajów Europy i Turcji rosyjski Gazprom. To mniej niż w zeszłym roku, kiedy to eksport Gazpromu wyniósł 161,5 mld metrów sześciennych gazu.

Rzecznik Gazpromu Siergiej Kuprijanow powiedział na briefingu, że Rosja i Ukraina mogą kontynuować we wtorek rozmowy gazowe. Wyraził nadzieję, że znalezione zostanie porozumienie korzystne dla obu stron. Kuprijanow powiedział, że Ukraina powinna spłacić dług za gaz dostarczony w listopadzie i grudniu w wysokości 1,45 mld dolarów.

Taniej dla WNP

Gazprom poinformował również, że mniej gazu wyeksportuje w tym roku do państw bałtyckich - 56,4 mld m sześc. wobec 59,4 mld m sześc. w roku ubiegłym.

Według informacji koncernu przeciętna cena gazu dla odbiorców w Europie, w tym Turcji, wyniosła w zeszłym roku 387 dolarów za 1000 metrów sześciennych gazu. Natomiast przeciętna cena gazu dla krajów poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw wyniosła w zeszłym roku 272 dolary za 1000 m sześciennych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane