• rozwiń

"Gazeta Wyborcza" znów drożeje

"Gazeta Wyborcza" znów drożeje
Foto: Wikipedia (CC BY-SA 3.0)/ Wistula Foto: Za GW trzeba będzie płacić więcej

Drugi raz w roku wzrosła cena "Gazety Wyborczej". Agora tłumaczy swój ruch "wzrostem kosztów wydawniczych". Jednocześnie gazeta zalicza spore spadki w sprzedaży.

Jak poinformowała spółka Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", od pierwszego lipca dziennik będzie kosztował 2,50 zł w poniedziałki, wtorki i środy, oraz 2,90 zł w czwartki, piątki i soboty.

Wzrośnie też cena gazety w prenumeracie, do 2,10 złotego.

Dotychczas za "GW" od poniedziałku do czwartku trzeba było zapłacić 2,30 zł, a w piątek i sobotę 2,80 zł. W prenumeracie gazeta kosztowała 1,90 zł.

Trend spadkowy

Cena "GW" została podniesiona w tym roku drugi raz. Ostatnio uczyniono to z początkiem stycznia. W oświadczeniu Agory wyższa cena dziennika jest motywowana "wzrostem kosztów wydawniczych" i nowymi dodatkami, oraz odświeżeniem tych starszych.

Jednocześnie według danych statystycznych znacznie spada sprzedaż "GW", która w kwietniu wyniosła około 210 tysięcy egzemplarzy. Jak podał portal wirtualnemedia.pl, oznacza to niemal 16 procent spadku w porównaniu do wyników z analogicznego miesiąca w roku ubiegłym.

Spadek sprzedaży gazet jest zjawiskiem, które dotyka wszystkie tytuły.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane