• rozwiń

Gaz jednak tańszy?

Gaz jednak tańszy?
Foto: sxc.hu Foto: Na obniżkę ceny gazu czekamy już od lutego

PGNiG ustąpiło regulatorowi rynku energetycznego i zgłosiło gotowość obniżenia cen gazu nawet o 10 proc. Jeśli URE zatwierdzi nowe taryfy, nastąpi wreszcie długo oczekiwana obniżka.

- Odpowiedź Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa na kolejne wezwanie Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie wniosku taryfowego zawiera propozycję obniżki ceny paliwa gazowego o 9-10 proc., w zależności od grupy odbiorców - powiedziała PAP rzeczniczka gazowej spółki Joanna Zakrzewska.

Ciągle za mało?

Pod koniec kwietnia URE wezwał PGNiG do kolejnej korekty propozycji nowych taryf, złożonej jeszcze w lutym. PGNiG proponowało wtedy obniżkę ceny gazu dla gospodarstw domowych i przemysłu o ponad 6 proc. Jednak prezes URE Mariusz Swora oczekiwał większej obniżki cen, ok. 10 proc.

W połowie kwietnia PGNiG, w odpowiedzi na wezwanie Urzędu, zaproponowało obniżkę ceny paliwa gazowego w taryfie o ok. 8,5 proc. dla odbiorców indywidualnych i o ok. 9 proc. dla przemysłu. W rachunku końcowym - z uwzględnieniem opłat za przesył i dystrybucję - rachunki spadłyby średnio o 3,1 proc.

PGNiG proponuje, by wyliczona w korekcie wniosku taryfa obowiązywała do końca 2010 roku.

/mlas

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane