• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Gawlikowska-Hueckel po Marcinkiewiczu

Prezes NBP ogłosił w niedzielę w Kijowie, że prof. Krystyna Gawlikowska-Hueckel została oficjalnie zgłoszona jako polski kandydat na dyrektora w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Jako pierwsza, o nominacji tej - wówczas jeszcze nieoficjalnie - informowała już w czwartek TVN CNBC Biznes.

Sławomir Skrzypek, prezes NBP poinformował o nominacji podczas dorocznefo spotkania Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju - tym razem w Kijowie.

JEST ZASTĘPCA MARCINKIEWICZA W EBOIR - czytaj więcej

Krystyna Gawlikowska-Hueckel jest wykładowcą na Uniwersytecie Gdańskim. Specjalizuje się w problemach integracji europejskiej, rozwoju regionalnego, polityki regionalnej i procesu konwergencji rozwojowej w UE.

Kadencja Marcinkiewicza, który rozpoczął pracę w EBOiR w marcu 2007 roku, dobiega końca w maju. Jeszcze pod koniec kwietnia pojawiały się informacje, że były premier będzie chciał przedłużyć swój pobyt w EBOiR. Napisał w tej sprawie list do prezesa NBP Sławomira Skrzypka, ale ten nie zgodził się. - Nie mam żadnych pretensji do Pana Prezesa Skrzypka, naprawdę bardzo mu dziękuje za to, co zrobił ponad rok temu, za to, że mnie powołał do EBOiR-u - mówił w zeszłym tygodniu Marcinkiewicz radiu TOK FM

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju to międzynarodowa organizacja finansowa utworzona 1991 roku, której celem jest wspieranie przemian gospodarczych w państwach Europy Środkowej i Wschodniej przez udzielanie kredytów i gwarancji, inwestycji kapitałowych oraz współpracę techniczną.

jk//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane