• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Gardias nie opuści pielęgniarek

Gardias nie opuści pielęgniarek
Foto: TVN24 Foto: Gardias wybrała OZZPiP

Z pracy w ministerstwie zdrowia zrezygnowała szefowa związku zawodowego pielęgniarek i położnych Dorota Gardias. Ewa Kopacz proponowała jej funkcję podsekretarza stanu.

- Taka propozycja była. Jestem wybrana na cztery lata kadencji (w OZZPiP - red.), w związku z tym na razie uważam, że moje miejsce i moja praca jest w związkach zawodowych i dobrze się z tym czuję - tłumaczyła Gardias. - Bardzo to miłe, że doceniono moją ciężką pracę na rzecz środowiska pielęgniarek - dodała przewodnicząca.

Minister nie wyjaśnia
Minister Kopacz, pytana przez dziennikarzy, czy proponowała szefowej OZZPiP pracę w resorcie, nie chciała odpowiedzieć wprost. - Pani Gardias świetnie sprawdza się jako przewodnicząca (...). Chociażby nawet moje intencje takie były, to podejrzewam, że jej koleżanki, które ją wybrały na to stanowisko, nie puściłyby jej - mówiła.

Szefowa resortu zdrowia poinformowała, że rozmawiała w czwartek z przedstawicielami OZZPiP o programie Platformy Obywatelskiej w zakresie zdrowia. Według jej słów, zaproponowała związkowcom współpracę i konsultacje. - Jest to grupa rozsądna, inteligentna, która niekoniecznie boi się słowa "liberalizm" - dodała.

Rewolucyjne zmiany
Według Gardias, minister przedstawiła m.in. plan przekształceń szpitali w spółki prawa handlowego. - Zmiany są odważne i trochę rewolucyjne - uważa przewodnicząca. - Na pewno będziemy mieć dialog - dodała. Jak podkreśliła szefowa OZZPiP, przed przekształcaniem placówek w spółki prawa handlowego musi powstać pakiet osłonowy. - Jeżeli taki pakiet będzie wypracowany (...) nie będzie "dzikości" w systemie prywatyzowania lub przekształceń - twierdzi Gardias. Według niej, pakiet osłonowy zabezpieczy płace dla pielęgniarek i położnych na odpowiednim poziomie. - Wtedy możemy rozmawiać i popierać pomysły pani minister - zakończyła Gardias.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane