• rozwiń

G8 da setki milionów na szczepienia

Ministrowie finansów G8 oceniają: są już "oznaki stabilizacji" gospodarczej, ale "sytuacja pozostaje niepewna" i wciąż utrzymuje się "znaczne ryzyko dla stabilności finansowej i ekonomicznej". G8 zdeklarowała też, że przekaże setki milionów euro na szczepienia m.in. przeciwko pneumokokom.

Takie wnioski znalazły się w komunikacie, wydanym w sobotę na zakończenie dwudniowych obrad w Lecce na południu Włoch, którego głównym tematem był obecny kryzys światowy.

Bezrobocie niepokoi

Według uczestników obrad z Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Rosji, Kanady, USA i Japonii pozytywnymi znakami są obecnie odrobienie strat na rynkach akcji, a także wzrost zaufania ze strony konsumentów.

Wśród utrzymujących się negatywnych oznak wymieniono wzrost bezrobocia.

Zapłacą za szczepienia dla najbiedniejszych

Jako konkretny rezultat obrad w Lecce wskazuje się porozumienie o przeznaczeniu setek milionów euro na szczepienia m.in. przeciwko pneumokokom w najbiedniejszych państwach świata, które do 2030 roku uratują życie 7 milionów ludzi.

Włochy ogłosiły, że na ten cel przeznaczą 635 milionów euro.

//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane