• rozwiń
  • WIG20 2163.39 -0.06%
  • WIG30 2450.33 -0.04%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:15

Dostosuj

Fuzja "Dziennika" i "Gazety Prawnej"?

Fuzja "Dziennika" i "Gazety Prawnej"?
Foto: TVN24.pl Foto: Szykuje się wielka fuzja?

Axel Springer, wydawca m.in. "Dziennika" i "Faktu", wziął na celownik wydający "Gazetę Prawną" Infor - pisze "Puls Biznesu". Zdaniem gazety, negocjacje w sprawie fuzji już trwają.

Jeszcze niedawno Axel Springer przymierzał się do zakupu spółki Presspublica - wydawcy "Rzeczpospolitej". Nowy produkt, hybryda "Rz" i "Dziennika", miał rzucić wyzwanie "Gazecie Wyborczej". Jednak po analizie sytuacji spółki Niemcy zarzucili pomysł i nie złożyli ostatecznej oferty. Dlatego pojawił się nowy cel: wydający "Gazetę Prawną" Infor - pisze "Puls Biznesu".

- To ma sens, bo "Gazeta Prawna" i jej właściciele mają ambicję konkurować z największymi, ale nie mają kapitału i know-how - przyznaje Jacek Czynajtis, były wiceprezes wydawnictwa Murator.

Wspólna gazeta?

Oba wydawnictwa już ze sobą współpracują. 10 miesięcy temu rozpoczęły program Power Profit, czyli wspólną ofertę reklamy i prenumeraty. - Współczytelnictwo "Gazety Prawnej" i "Dziennika" jest bardzo niskie, około 6,5 proc. Dzienniki idealnie się uzupełniają - uzasadnił wtedy Dariusz Piekarski, ówczesny dyrektor wydawniczy "GP".

Jak pisze "Puls Biznesu", rozmowy w sprawie sprzedaży części udziałów Inforu mają trwać około miesiąca. Pojawiają się też informacje, że może dojść do fuzji tytułów, a także, że stroną przejmującą może być Infor.

Przedstawiciele Infora na razie nie komentują sprawy. Axel Springer, zaprzecza, że jakiekolwiek negocjacje trwają.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane