• rozwiń

Funty przelewem zamiast w walizce

Funty przelewem zamiast w walizce
Foto: TVN24 Foto: Emigranci znad Wisły to niezły zarobek dla banków i w Polsce, i w Anglii

Polacy żyjący - i pracujący - poza granicami kraju znacznie częściej korzystają z usług banków niż ci, którzy żyją w Ojczyźnie. Wkrótce pojawią się spore ułatwienia dla nich przy przekazywaniu pieniędzy do Polski.

Aż 90 proc. Polaków żyjących na Wyspach Brytyjskich posiada konto bankowe - wynika z badań PKO BP. To zdecydowanie więcej niż w kraju, gdzie ten odsetek jest tylko nieco większy niż połowa.

Co trzeci emigrant z Polski korzysta także z bankowych transferów gotówkowych. Jak deklarują ankietowani o tym czy skorzystać z usług banku czy innej instytucji finansowej decydują koszty. Dlatego prawie połowa transferów z Wysp do Polski przeprowadzanych są innymi, niż bankowymi kanałami. Wtedy gotówkę najczęściej wożą sami lub przy pomocy przyjaciół.

Pieniądze do Polski regularnie przesyła ponad połowa pracujących na Wyspach. Najczęściej co miesiąc przesyłają nie więcej niż 500 funtów.

Juz niedługo będą możliwe darmowe przelewy z Anglii do Polski. PKO Bank Polski i jeden z największych banków Wielkiej Brytanii - Nat West - podpisały umowę o współpracy. Między rachunkami Superkonto w PKO BP i rachunkami NatWest Welcome będzie niebawem można wykonywać przelewy bez żadnych opłat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane